اخبار ویژه هفته کتاب
به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی(ع): نشست شب شعر اربعین ارباب در بروجرد برگزار شد به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی(ع)، نشست شب شعر اربعین ارباب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان،) نشست شب شعر اربعین ارباب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد و با حضور جمعی از ادبا و شعرای نامی و پیشکسوت این شهرستان در کتابخانه عمومی شهید صارمی بروجرد برگزار شد.

در این نشست داود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد ضمن تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی و در معارف عرفانی، عدد چهل(اربعین) جایگاه خاصی دارد و چله نشینی برای رفع حاجت یا رسیدن به مقام سلوک و عرفان از شهرت فراوانی برخوردار است.

وی افزود: در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین روز شهادت حسین بن علی (ع) گفته می شود و در این روز شیعیان، عظیم ترین مراسم سوگواری را در کشورها و شهرهای مختلف برپا می کنند.

 علی حسین عزیزی، مسئول انجمن ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد نیز در این نشست به ایراد سخنانی در وصف امام حسین (ع) پرداخت و غزلی از سروده های خود را ساحت مقدس آن حضرت تقدیم کرد.

در ادامه جلسه نیز هر یک از اساتید و شاعران حاضر در جلسه، اشعار و دل نوشته های خود را در وصف مقام و منزلت آن امام همام قرائت کردند.

 لازم به ذکر است که این نشست، دویست و سی و سومین جلسه انجمن ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد در سال جاری است که به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با عنوان شب شعر اربعین ارباب برگزار شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 70
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما