اخبار ویژه هفته کتاب
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی و ستاد برگزاری تماز جمعه فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان و حجت الاسلام و المسلمین بهزاد پیروز فر معاون فرهنگی ستاد نماز جمعه شهرستان خرم آباد تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه ای که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان طرفین برگزار شد، فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به نقش سازنده مطالعه و کتابخوانی به ویژه در سنین پایه و در میان کودکان اشاره کرد و اظهار داشت: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه باید احساس به نیاز مطالعه در افراد را تقویت کنیم.

طهماسبی گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را در گرو یک عزم همگانی دانست و ابراز امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم نامه همکاری با سایر ادارات و دستگاههای فرهنگی و اجرایی استان به گسترش و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در میان اقشار مختلف مردم استان کمک کنیم. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از برنامه ریزی این اداره کل جهت برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع در سطح کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: برآنیم تا از نظرات سایر مسئولین و صاحب نظران حوزه فرهنگ در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و جذب حداکثری مخاطبین کتابخانه های عمومی استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهزاد پیروز فر معاون فرهنگی ستاد نماز جمعه شهرستان خرم آباد نیز در این دیدار ریشه بسیاری از انحرافات در جامعه را جهل و نادانی برشمرد و اظهار داشت: باید از طریق گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نسبت به بالابردن سطح آگاهی و معلومات آحاد مختلف مردم جامعه اقدام کنیم.

حجت الاسلام پیروز فر به پایین بودن وضعیت سرانه مطالعه در جامعه اشاره کرد و گفت: همگی ما وظیفه داریم که نسبت به این مقوله مهم فرهنگی که مورد تاکید فراوان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز هست توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی در پایان از دغدغه و زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بابت پی گیری جهت رفع مسائل و مشکلات مربوط به حوزه کتاب و کتابخوانی در استان تشکر کرد و در خصوص همکاری ستاد برگزاری نماز جمعه با اداره کل کتابخانه های عمومی استان در برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک قول مساعد داد.

در پایان این جلسه نیز پس از بحث و بررسی پیرامون موارد همکاری مشترک، تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو نهاد به امضای طرفین رسید. تبلیغات مناسب در پایگاه های نماز جمعه جهت عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی استان، مشارکت در راه اندازی ایستگاه کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی مشترک در حوزه کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب های ممتاز و اثر بخش و تشریح خدمات کتابخانه ای از تریبون نماز جمعه، معرفی خیرین کتابخانه ساز از طریق ائمه جمعه و قرار گرفتن تریبون نماز جمعه در اختیار مدیرکل و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها جهت معرفی فعالیت های کتابخانه های عمومی از مهمترین مفاد این تفاهم نامه بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 102
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما