1397/7/19 پنجشنبه دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با امام جمعه بخش سپید دشت فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین حافظی امام جمعه بخش سپید دشت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در بیت امام جمعه سپید دشت برگزار شد، طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان در شاخصه های مختلف ارائه کرد و اظهار داشت: متاسفانه وضعیت کتابخانه های عمومی در قیاس با سایر استان ها از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و این لزوم توجه بیشتر مسئولین به این حوزه خطیر فرهنگی را می طلبد.

طهماسبی، به تاثیرات و تهدیدات فضای مجازی و برنامه های ماهواره ای در جامعه اشاره کرد و گفت: جهت مصون ماندن از آسیب ها و تهدیدهایی که در این زمینه وجود دارد باید به تجهیز کتابخانه ها و افزایش آگاهی و معلومات عموم مردم جامعه از این طریق اقدام کنیم.

وی برگزاری فعالیت های فرهنگی فوق برنامه و توسعه زیرساخت های مطالعاتی در استان را از اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان برشمرد و اظهار داشت: برآنیم تا از طریق راه اندازی و تجهیز کتابخانه ها در بخش ها و مناطق محروم روستایی، به گسترش و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم استان کمک کنیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، از تربیون نماز جمعه به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای هدایت و سوق دادن عموم مردم به کتابخانه های عمومی نام برد و بر استفاده از نفوذ کلام علما و ائمه جماعت در ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حافظی امام جمعه بخش سپید دشت از زحمات مدیرکل و کارکنان کتابخانه های عمومی در انجام خدمات و فعالیت های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی تشکر کرد و اظهار داشت: فرهنگ، زیربنای تمامی امور جامعه در شئونات مختلف است و برای اینکه بخواهیم در حوزه فرهنگ جامعه تاثیرگذار باشیم باید به فعالیت در این حوزه خطیر، باور و اعتقاد داشته باشیم.

وی همچنین در خصوص انجام اقداماتی همچون انجام فعالیت فرهنگی مشترک با اداره کل کتابخانه های عمومی استان در حوزه کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب در خطبه های نماز جمعه جهت ترغیب عموم مردم به مطالعه و همچنین تذکر و پی گیری در خصوص رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی قول مساعد داد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 49
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما