1397/2/26 چهارشنبه دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان با امام جمعه بخش سپید دشت علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان با حجت الاسلام و المسلمین حافظی امام جمعه بخش سپید دشت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در بیت امام جمعه سپید دشت برگزار شد، علی جهان آرا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: متاسفانه کتابخانه های عمومی استان در شاخصه های مختلف همچون سرانه کتاب، میزان امانت و سرانه زیربنای مطالعه از وضعیت مطلوبی در سطح کشور برخوردار نیستند و تغییر وضعیت موجود در گرو یک برنامه ریزی مدون و عزم همگانی است.

جهان آرا کمبود فضای مطالعاتی را یکی از مشکلات عمده کتابخانه های عمومی استان برشمرد و عنوان کرد: هم اکنون 15 پروژه کتابخانه ای در حال ساخت در استان وجود دارد که در صدد هستیم با پی گیری و  بهره برداری از  این پروژه ها سرانه زیربنای مطالعه در استان را افزایش دهیم. وی افزود: در همین راستا با پی گیری های صورت گرفته مقرر گردید که پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد که نزدیک 17 سال  از آغاز کلنگ زنی آن می گذرد، در بهمن ماه سال جاری تکمیل و به مرحله بهره برداری برسد.    

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، تربیون نماز جمعه را از مهمترین ابزارهای هدایت مردم و به ویژه جوانان به امر مطالعه و کتاب خوانی دانست و اظهار داشت باید از نفوذ کلام علما و احساسات مذهبی مردم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه نهایت استفاده را ببریم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حافظی امام جمعه بخش سپید دشت مشکلات و آسیب های عمده جامعه را ناشی از ناآگاهی و ضعف معلومات دانست و عنوان کرد: جامعه ای که در آن فرهنگ کتابخوانی وجود نداشته باشد راه به جایی نمی برد.

وی با اشاره به اینکه جنگ امروز با دشمنان اسلام و انقلاب در قالب "جنگ نرم" نموده پیدا کرده است اظهار داشت کسی می تواند در این جنگ موفق باشد که کتاب بخواند و از دانش و آگاهی گسترده ای برخوردار باشد.

گفتنی است در پایان این دیدار مقرر گردید که مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در خطبه های پیش از نماز جمعه، گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه های عمومی و راهکارهای رفع موانع و مشکلات موجود در حوزه مطالعه و کتابخوانی ارائه نماید.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 65
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما