1397/2/21 جمعه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش بیرانوند جلسه انجمن کتابخانه عمومی و نهضت مطالعه مفید بخش بیرانوند به ریاست بخشدار و با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه که در دفتر بخشداری بخش بیرانوند برگزار شد، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از مطالعه و کتابخوانی به عنوان یکی از شاخصه های عمده پیشرفت و توسعه فرهنگی جوامع نام برد و بر اهمیت کتاب و کتاب خوانی و نقش سازنده آن در تکامل جوامع بشری تاکید کرد.

جهان آرا  کتاب را یک مونس مفید و همیشگی برای بشر دانست و اظهار داشت باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کتاب در سبد کالای مصرفی عموم مردم جامعه قرار گیرد.

وی همچنین از اعلام آمادگی این اداره کل جهت راه اندازی ایستگاه مطالعه در مدارس، ادارات و دستگاههای اجرایی واجد شرایط در استان خبر داد و عنوان کرد درصدد هستیم تا با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با سایر ادارات و دستگاههای اجرایی و فرهنگی در راستای توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم استان گام های اساسی برداریم.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بیرانوند امام جمعه بخش بیرانوند نیز در این دیدار از مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به عنوان مدیری انقلابی و جهادی نام برد و از اهتمام ایشان در پی گیری و رفع مسائل و مشکلات مربوط به کتابخانه های عمومی تشکر کرد.

حجت الاسلام بیرانوند ضمن تشریح اهمیت مطالعه و کتابخوانی در تعالیم دین اسلام اظهار داشت: معجزه جاوید پیامبر اکرم(ص) کتاب قرآن و اولین سوره ای که بر ایشان نازل شد نیز با امر به خواندن شروع می شود که این خود از اهمیت و جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی در دین مبین اسلام حکایت دارد.

وی ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در گرو یک عزم همگانی دانست و بر لزوم توجه بیشتر مسئولین به رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی و بهبود وضعیت مطالعه و کتابخوانی را خواستار شد.

همچنین در این جلسه ی علی رمضانی فر بخشدار بخش بیرانوند نیز در سخنانی با اشاره به ظرفیت و توانایی های موجود این بخش در حوزه منابع انسانی، بر گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم جامعه به ویژه دانش آموزان و دانشجویان تاکید کرد.

رمضانی مطالعه و کتابخوانی را یکی از شاخصه های اساسی جامعه اسلامی برشمرد و اظهار داشت وظیفه همگی ماست که هر کدام به نوبه خود در راستای ارتقای سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تلاش کنیم.

در ادامه این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و ارائه راهکارها و دیدگاه های اعضای انجمن، مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید. ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان مدارس در قالب تفاهم نامه منعقد شده با سازمان آموزش و پرورش، راه انمدازی ایستگاه های مطالعاتی در ادارات و مراکز واجد شرایط، لزوم احیای انجمن خیرین و مشارکت گسترده و همگانی ادارات و دستگاههای اجرایی و فرهنگی در برگزاری هرچه بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی در استان مهمترین مصوبات جلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید کتابخانه عمومی بخش بیرانوند بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 78
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما