1397/2/21 جمعه دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان با امام جمعه بخش بیرانوند علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان با حجت الاسلام و المسلمین مجتبی سپهوند امام جمعه بخش بیرانوند دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در بیت امام جمعه بخش بیرانوند برگزار شد، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان توسعه فرهنگی را زیربنای توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه برشمرد و اظهار داشت اگر امروز برای مطالعه و کتاب خوانی به ویژه در سنین پایه برنامه ریزی نکنیم در آینده باید هزینه هنگفتی بابت نخواندن کتاب بپردازیم.

وی تربیون نماز جمعه را یکی از موثرترین ابزارهای تشویق و ترغیب عموم مردم و به ویژه جوانان به امر مطالعه و کتاب خوانی دانست و اظهار داشت باید از شعائر دینی و احساسات مذهبی در جهت سوق دادن مردم به سمت کتاب و کتاب خوانی در جامعه نهایت استفاده را ببریم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام بیرانوند امام جمعه بخش بیرانوند به تشریح اهمیت مطالعه و کتاب خوانی از دیدگاه دین مبین اسلام پرداخت و اظهار داشت: یک جامعه زمانی به تکامل و پویایی می رسد که سرانه مطالعه و کتابخوانی آن در سطح مطلوبی باشد.

وی همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت تریبون نماز جمعه جهت تشویق و ترغیب مردم به ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین تعامل و همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان در انجام برنامه های فرهنگی مشترک در حوزه کتاب و کتاب خوانی قول مساعد داد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 34
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما