1396/12/26 شنبه دیدار رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این دیدار که در محل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد صورت گرفت، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان در شاخصه های مختلف همچون سرانه مطالعه، سرانه زیربنا، سرانه عضویت و سرانه منابع موجود در کتابخانه های عمومی استان ارائه کرد و توجه جدی مسئولین به رفع مسائل و مشکلات مربوط به کتابخانه های عمومی استان را خواستار شد.

جهان آرا کمبود فضای کتابخانه ای در استان را یکی از مشکلات عمده در حوزه کتاب و کتابخوانی برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر 15 پروژه کتابخانه ای در دست احداث در استان وجود دارد که افتتاح و بهره برداری از آنها در گروه تخصیص و تامین اعتبارات مربوطه است. وی با بیان اینکه بهره برداری از سه پروژه کتابخانه ای استاد آیتی،  شهید باهنر و کتابخانه روستایی دینار آباد شهرستان بروجرد می تواند ظرفیت فرهنگی مناسبی برای این شهرستان در حوزه کتاب و کتاب خوانی ایجاد کند، بر ضرورت پی گیری مسئولین جهت تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها در آینده ای نزدیک تاکید کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در بخشی دیگر از سخنانش به تشریح برنامه های این اداره کل در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان پرداخت و برگزاری 17 طرح عضویت رایگان، انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری مشترک با دستگاههای فرهنگی و اجرایی استان و آمادگی جهت راه اندازی ایستگاه مطالعه در ادارات واجد شرایط  را از جمله برنامه های این اداره کل در این زمینه برشمرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان ابراز امیدواری کرد که با حضور افرادی تاثیر گذار همچون آقای بروجردی در مجلس و ظرفیت فرهنگی والایی که در مجلس وجود دارد، شاهد رفع مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی به ویژه در بحث کمبود اعتبارات باشیم.

 علاء الدین بروجردی  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این دیدار ضمن تشکر از تلاش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان جهت رفع مسائل ومشکلات حوزه کتاب و کتاب خوانی استان تشکر کرد و اظهار داشت در دنیای امروزی که شاهد گسترش روز افزون فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جامعه هستیم، کتابخانه های عمومی برای اینکه بتوانند به عنوان یک نهاد عمده فرهنگی کارکرد و تاثیرگذاری خود را حفظ کنند باید در راستای پویایی بیشتر و تجهیز به منابع اطلاعاتی مفید و کارآمد حرکت کنند.

وی افزود: کتاب باید بخشی از سبد کالای مصرفی خانواده ها را تشکیل دهد و کتابخوانی باید در جامعه  بیش از پیش تقویت شود وتحقق این امر نیازمند تلاش، برنامه ریزی و خلاقیت است.

بروجردی با بیان اینکه وظیفه همه ماست که اهمیت مطالعه و کتابخوانی را  که نقش عمده ای در آگاهی بخشی به مردم و جلوگیری از مفاسد و آسیب های اجتماعی دارد را به عموم مردم بشناسانیم، تصریح کرد در همین راستا برآنیم تا با تبیین اهمیت موضوع   بتوانیم از طریق مجلس اعتبارات بیشتری را به این حوزه مهم فرهنگی اختصاص دهیم.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 192
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما