اخبار ویژه هفته کتاب
هم‌زمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر : نشست تخصصی کتابخوان در خرم آباد برگزار شد. هم‌زمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر نشست تخصصی کتابخوان انقلاب اسلامی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم‌آباد و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اداره‌کل ورزش و جوانان و خانه معمار استان لرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نشست تخصصی کتابخوان انقلاب اسلامی  با حضور کتابداران، کارشناسان ستادی، اهالی فرهنگ و جمعی از اساتید دانشگاه‌ با هدف معرفی فرهنگ مکتوب انقلاب و ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و نشان دادن نقش نشر کتاب‌های حوزه انقلاب در شناساندن اهداف و آرمان‌های انقلاب به اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان در سالن اجتماعات خانه جوانان استان برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین رمضان تیموری بر نشر بیشتر کتب مرتبط با انقلاب اسلامی و نشان دادن نقش پررنگ تلاش‌ها و مجاهدت‌های بی‌بدیل مبارزین انقلاب در به ثمر رسیدن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تأکید کردند. وی همچنین به بیان ویژگی‌های کتاب خوب برای فهم عمیق جامعه اشاره کرده و روشنگری ، تحلیل به موقع، واقع‌نمایی و پرهیز از ریزه‌ کاری را مهمترین ویژگی‌های کتاب مفید برای جامعه دانست.

در ادامه این نشست پنج عنوان کتاب خواندنی در در حوزه انقلاب اسلامی معرفی و با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شد. کتاب "روزهای روشن" تالیف حجت الاسلام و المسلمین تیموری که زندگینامه و خاطرات حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمدمهدی روشن از مبارزین مجاهد و چهره‌های فعال دوران انقلاب در لرستان است، توسط نویسنده کتاب به اشتراک گذاشته شد.

دکتر اردشیر منظمی به معرفی کتاب "انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم" تالیف رضا داوری اردکانی با موضوع بررسی پدیدارشناسانه‌ی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

کتاب "انقلاب اسلامی در لرستان" تالیف حمیدرضا دالوند به نقش آیت‌الله کمالوند و حوزه کمالیه خرم آباد و مبارزات آیت‌الله مدنی در خرم‌آباد پرداخته است، توسط دکتر نازنین بهاروند معرفی شد.

کتاب "لشکر هجران" تالیف سامان سپهوند با موضوع خاطرات آیت‌الله عباسعلی صادقی قهاره از شخصیت‌های مشهور استان لرستان در دوران مبارزه با رژیم طاغوت توسط دکتر علی عزیزنیا به اشتراک گذاشته شد.

آخرین کتاب معرفی شده در این نشست، کتاب "زندانی سایه‌ها" نوشته محمدتقی عزیزیان بود که توسط نویسنده معرفی گردید. این کتاب به زندگی شهید مصطفی انصاری از مبارزین مجاهد استان لرستان در دوران مبارزات پرشور انقلاب اسلامی پرداخته است.

در پایان نشست نیز طی مراسمی با اهدای لوح سپاس و هدایایی از شرکت کنندگان تقدیر به عمل آمد
 
تعداد بازديد اين صفحه: 221
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما