اخبار ویژه هفته کتاب
همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه نشست تخصصصی کتابخوان ویژه مداحان اهل بیت(ع) در خرم آباد برگزار گردید. اولین نشست تخصصصی کتابخوان ویژه مداحان اهل بیت(ع) به همت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان و همکاری کانون مداحان و شعرای آئینی استان در سالن همایش حوزه هنری استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در این نشست که با حضور جمعی از مداحان، شاعران، کتابداران، اهالی فرهنگ، فعالین حوزه کتاب و اصحاب رسانه برگزار شد، علی جهان آرا هدف از برگزاری این نشست را ترویج فرهنگ عاشورایی و آشنایی عموم مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان با اشعار عاشورایی و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در جامعه دانست و اظهار داشت: اقیانوس بی کران اندیشه و فضایل اهل بیت(علیم السلام) از چنان گستردگی و دامنه نامحدودی برخوردار است که برای درک و  بهره گیری از این فضایل چاره ای جز تجهیز خود به سلاح دانش در پرتو مطالعه و کتابخوانی نداریم.

جهان آرا برگزاری نشست تخصصی کتابخوان ویژه مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) در سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) را فرصتی مغتنم برشمرد و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نشست با توجه به ارنباط مستقیم و تنگاتنگی که این قشر با مردم دارند بتواند در تحقق نهضت مطالعه مفید و رشد کمی و کیفی وضعیت مطالعه و کتابخوانی در استان تاثیر گذار باشد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان همچنین از راه اندازی کتابخانه تخصصی ویژه مداحان در کانون مداحان و شعرای آئینی استان خبر داد و تصریح کرد راه اندازی این کتابخانه تخصصی تاثیر عمده ای در دسترسی آسان مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) به منابع اطلاعاتی و افزایش معرفت دینی عموم مردم جامعه دارد.

در ادامه این نشست شرکت کنندگان به معرفی گزیده ای از کتاب های مورد نظر در حوزه شعر آیینی پرداختند. عزت الله چنگایی(معرفی کتاب "سیره معصومین" تالیف مرحوم شیخ عباس قمی)، حشمت الله خالقی (معرفی کتاب "مهندسی اشک" تالیف محمد مهدی نجاتی)، علیرضا حکیم(معرفی کتاب "رسالت مداحان اهل بیت(ع)" تالیف حسن بابایی و "غلامرضا چنگیزیان" معرفی کتاب "لهوف"تالیف ابن طاووس)، شرکت کنندگان در این نسشت بودند که به معرفی کتاب برای حاضرین در نشست پرداختند.

 سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رمضان تیموری با موضوع اهمیت مطالعه و کتاب خوانی در دین مبین اسلام و همچنین شعر خوانی رمضان پرورده و خاطره خاتون جلدانی از شعرای آیینی هم استانی از دیگر بخش های نشست تخصصی کتابخوان ویژه مداحان اهل بیت(ع) بود.

در پایان نشست نیز طی مراسمی با اهدای لوح سپاس و هدایایی از شرکت کنندگان تقدیر به عمل آمد.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 147
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما